EUR/HUF (310,00 – 315,00): A zloty-val kéz a kézben gyengült tegnap a forint megközelítve a „rettegett” 315-ös szintet. Ma reggel a jegybanki nyilatkozat hatására, miszerint az infláció alakulása ugyan lehetővé tenné a kamatvágások folytatását, de az ukrán helyzet okozta hangulatváltozás miatti gyengülés szükségessé teheti a jövőbeni, kamattal kapcsolatos lépések átgondolását, erősödésbe kapcsolt a forint.
Bár a 2,5%-os kamatszint elérése valószínűnek tűnik, a nyilatkozat alapján van esély arra, hogy itt megáll az MNB. A vasárnapi krími népszavazás és annak következményei határozhatják meg az irányt, de az elmúlt napok történéseit látva nagyon valószínű, hogy minden kedvezőtlen hírt az emerging eszközök gyengülése követheti. Továbbra is a 310-es szint fölötti árfolyamokra számíthatunk, de a ma reggeli hasonló nyilatkozatok tompíthatják a kedvezőtlen események következményeinek hatását.
EUR/USD (1,3850 – 1,4050): Sorra lépi át az árfolyam a fontos technikai szinteket, ma reggel az 1,40-es előtti utolsó ellenállást jelentő 1,3950-es szint fölött is járt az euró, amire 2011. október vége óta nem volt példa. Továbbra is az elmaradt kamatvágás határozza meg a mozgást, amire tegnap a német pénzügyminiszter nyilatkozata, miszerint már középtávon sem jó Németországnak a jelenlegi alacsony kamat csak ráerősített. Ez még csak az 1,39-es szinthez volt elég. Ma hajnalban, a várttól elmaradó kínai ipari adat, illetve a vártnál kevéssel magasabb francia inflációs adat megjelenése után húzott bele az európai deviza.
A jövő heti Fed ülés előtt már nem nyilatkozhatnak a Nyíltpiaci bizottság tagjai, majd csak 19-én este derül ki, hogy miként ítélik meg a helyzetet és folytatják-e a QExitet. Ilyen megkötés Európában nincs, ma délelőtt az EKB két prominense is megszólal, nagyobb figyelem a délutáni Draghi beszédet övezheti. Bár az EKB-nak sincs árfolyamcélja, de ha az euró árfolyama tartósan erős marad, akkor azt nem fogják szó nélkül hagyni. Végre amerikai adat is érkezik, a szokásos heti munkanélküliségi számok mellett a kisker forgalom alakulását ismerhetjük meg. Kérdés, hogy a kedvezőtlen időjárás okozta januári visszaesés után lesznek-e biztató jelek. A Draghi beszéde mellett ennek az adatnak lehet érdemi árfolyamhatása.
CHF/HUF (256,00 – 260,00): Továbbra is a 260-as szinttől nem messze jár az árfolyam. A kockázatkerülés esetleges fokozódásának hatására a frank tovább erősödhet, a forint ismét gyengülhet.